ZAKOCHAJ SIĘ W GDYNI!

Zakochaj się w Gdyni!

Hotel Jakubowy znajduje się w samym Centrum Gdyni, nieopodal słynnej ulicy Świętojańskiej i Bulwaru Nadmorskiego.

Poznaj Gdynię i pozwól się zauroczyć miejscem z morza i marzeń!

To bardzo młode miasto pełne mew, statków i słonej wody.. Sto lat temu było tu kilkanaście rybackich chat i alejka prowadząca do drewnianego pomostu. Dziś bardzo wiele się zmieniło, w miejscu alejki powstał skwer Kościuszki, mała osada rybacka zamieniła się w miasto z portem morskim, a kamienica z której Elżbieta wypatrywała swojego męża Jakuba Scheibe powracającego z morskich wypraw to teraz Jakubowy Hotel.

Z powodu tak młodego wieku miasto nie posiada szczególnych zabytków, co jest rekompensowane poprzez dostęp do różnorodnych atrakcji kulturalnych oraz bliskość natury.

Gdynia oferuje turystom wiele tras spacerowych oraz ścieżek rowerowych. Najpopularniejszą trasą jest oczywiście Bulwar Nadmorski, prowadzący wzdłuż morza. Miłośnicy morskiej przyrody znajdą wiele ciekawych wystaw w Gdyńskim Akwarium z eksponatami fauny i flory morskiej i słodkowodnej. Kolejne propozycje to wiele miejsc związanych z kulturą i historią tj. Teatr Muzyczny, Muzeum Emigracji, Dar Pomorza – Oddział Centralnego Muzeum Morskiego, Okręt ORP Błyskawica, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Marynarki Wojennej, czy Muzeum Miasta Gdyni.
Gdynia to z pewnością miasto dynamiczne, ciągle się rozwijające, dające wiele możliwości i zaskakujące – a każda jego osłona zasługuje na odkrycie!